Sezon letni 2016 w Pustkowie powoli dobiega końca. Tradycyjnie już na zakończenie wakacji odbędzie się coroczne spotkanie motocyklistów uczestniczących w Rajdzie Pielgrzymkowym Sursum Corda spod pustkowskiego krzyża na Giewont, Garbusiarzy, członków Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Jest to również okazja dla mieszkańców Pustkowa do wspólnej zabawy po długim i ciężkim sezonie pracy.

17 września br. o godzinie 16:00 na placu przy stawie odbędzie się festyn z muzyką na żywo, tradycyjnym jedzeniem przygotowanym przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich, ogniskiem z kiełbasami oraz dmuchaną zjeżdżalnią dla dzieci. O godzinie 19:00 wystąpi rockowy zespół 4 INT.

W miniony weekend zakończył się tegoroczny cykl rozgrywek siatkówki plażowej dla amatorów. Niedzielne zawody były 411. turniejem zorganizowanym podczas 23 edycji tych cieszących się dużym zainteresowaniem imprez sportowo-rekreacyjnych. Organizatorzy wykopali słupki, ale już zapowiedzieli przygotowania do następnego sezonu. W TURNIEJU losowanym „Pustkowo Beach” zdecydowanie najlepsza była ekipa reprezentująca „Bistro Bravo Pustkowo” (Kornelia Matysik – Zbąszynek i Szymon Bąk – Trzebiatów). Drugie miejsce zajął team „Niewiem” (Andrzej Bąk – Trzebiatów i Marcin Czajko – Konstancin Jeziorna), natomiast trzecie drużyna o nazwie… „Ostatnie podrygi” (Piotr Dudziak – Szczecin i Sebastian Ruta – Wrocław).

W dniu 15.08.2016 znowu jak co roku, zawyły "stalowe rumaki" pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei w Pustkowie zwiastując wszystkim, że wyrusza VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa do bratniego Krzyża na Giewoncie . Motocykliści swoją podróż nie mogli rozpocząć inaczej jak mszą świętą pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei o godz. 7 rano, którą celebrował ks. prof. Wiesław Dyk - przyjaciel Pustkowa, miłośnik motorów oraz inicjator tego wydarzenia, które wrosło w tradycje małej, ale wielkiej duchem miejscowości.

Sukces i duża popularność kina na leżakach spowodowały, że i w tym sezonie gmina Rewal postanowiła podjąć współpracę z Porta Film i przygotować plenerowe seanse. Seans odbędzie się 23 sierpnia na placu przy ul. Słonecznej w Pustkowie. Do dyspozycji będzie ponad 200 leżaków, a film zostanie wyświetlony na wielkim ekranie o szerokości 12 metrów. Ci którzy nie zdążą zająć miejsca mogą wziąć własne leżaki i koce, miejsca starczy dla wszystkich.