W dniu 26 maja odbyła się niezwykła uroczystość w Pustkowie -10 rocznica posadowienia Bałtyckiego Krzyża Nadziei . We mszy św., którą celebrował ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udział wzięli zaproszenie goście, mieszkańcy oraz wczasowicze. Niesamowita atmosfera, podniosłość  uroczystości oraz  przeżyte chwile na długo pozostaną w pamięci  jej uczestników.

Organizatorzy tej uroczystości pragną podziękować wszystkim instytucjom i osobom ,które pomogły w zrealizowaniu tego wydarzenia .

W najbliższy piątek 26 maja o godzinie 17.45 odbędzie się uroczystość z okazji 10 rocznicy posadowienia Bałtyckiego Krzyża Nadziei. Serdecznie zapraszamy.

Już 3 grudnia odbędzie się VIII Konwój Pomocników Św. Mikołaja, niezwykłe rodzinne wydarzenie, które zapowiada zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, prawie każda z miejscowości przygotowała moc atrakcji, w postaci ognisk z kiełbaskami, aromatycznego grzańca, świątecznych jarmarków z gorącymi daniami i bożonarodzeniowymi ozdobami oraz obowiązkową wizytą Św. Mikołaja. Najmłodsi uczestnicy otrzymają paczki, zaś starsi będą mogli się pokrzepić domowymi potrawami i gorącymi napojami. Tradycyjnie już w tym dniu uroczyście odpalone zostaną świąteczne iluminacje. Zapraszamy wszystkich na wspaniałą zabawę w prawdziwie świątecznej atmosferze.

Tradycyjnie już 1 maja 2017 zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na majówkę w Pustkowie. Początek imprezy o godzinie 16:00 na placu przy ul. Słonecznej. Wśród mnóstwa atrakcji znajdą się zabawy dla dzieci z Klaunem Tomi, zawody StrongMan, konkurencje sprawnościowe, zjeżdżalnia dla dzieci, wielkie ognisko oraz smakowite jedzenie przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

W minioną niedzielę przy stawie w Pustkowie odbył się III Piknik Wędkarski. W zawodach o Puchar Sołtysa wzięło udział 12 zawodników. Zwycięzca złowił ponad 4 kilogramy ryb. Dla wszystkich czekało ognisko z kiełbasami oraz domowa grochówka. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne na wiosnę 2017 r.

Nie masz jeszcze planów sylwestrowych? Baw się razem z nami pod gołym niebem! Przyjdź na niezapomnianą imprezę sylwestrową w Pustkowie przy replice krzyża z Giewontu. Start od godz. 22:30. Przywitaj z nami nowy rok przy ognisku i wspaniałej muzyce.

Już w najbliższą niedzielę o 11:30 przy stawie w Pustkowie  odbędzie się III Piknik Wędkarski. W zawodach o Puchar Sołtysa wziąć mogą wszyscy chętni bez podziału na kategorie. Zwycięży ta osoba, która w wyznaczonym czasie złowi ryby o największej wadze. Oprócz zawodów przygotowaliśmy ognisko z kiełbasami oraz domową grochówkę. Serdecznie zapraszamy!

W minioną sobotę po raz kolejny w naszej miejscowości odbyła się impreza z okazji mikołajek. VIII Konwój Pomocników Św. Mikołaja na stałe zapisał się w imprezowym kalendarzu Pustkowa. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 na świątecznie przystrojonym placu przy Bałtyckim Krzyżu Nadzieli. Po symbolicznym odliczeniu plac rozbłysnął tysiącami kolorowych lampeczek. Zwieńczeniem iluminacji był pokaz sztucznych ogni. O smakowite jedzenie zadbały miejscowe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, których wspaniałe tradycyjne potrawy są nieodzownym elementem każdej imprezy. Krótko przed 17:00 w asyście służb porządkowych przybył długo oczekiwany Św. Mikołaj z prezentami. Licznie zgromadzone dzieci wierszykami i piosenkami przywitały Gościa, który z wysiłkiem taszczył ciężki wór podarków.

Tradycyjnie już wraz z ostatnimi dniami kalendarzowego lata w Pustkowie odbywa się zakończenie sezonu letniego. 17 września na Błoniach przy miejscowym stawie odbyła się impreza plenerowa, na którą oprócz mieszkańców i turystów zaproszeni zostali na stałe związani z Pustkowem Motocykliści, Garbusiarze oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Impreza zorganizowana została wspólnymi siłami Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Dobrej muzyki oraz smacznego jedzenia tego dnia w  Pustkowie nie brakowało. Było ognisko, a dla najmłodszych wielka dmuchana zjeżdżalnia. Wzdłuż ulicy Słoneczne podziwiać można było wspaniałe motocykle oraz zabytkowe pojazdy spod znaku Volkswagena. Mimo już chłodnych wieczorów zabawa trwała do późnych godzin nocnych.